סורק דנטלי

טכנולוגיית הסריקה הדיגיטלית לא הומצאה למען רפואת השיניים, אך מרגע שדרכיהן נפגשו היה ברור שיש כאן פוטנציאל למשהו חדש ומהפכני. הסורק הדנטלי הוא בעצם פיתוח שלקח כמה טכנולוגיות קיימות ובנה מהן 'מכשיר' שמאפשר תכנון מדויק של כתרים, שתלים ופרוצדורות נוספות בעולמות של 'שיקום הפה'.

ממה מורכב הסורק הדנטלי?
הסורק הדנטלי מורכב ממצלמה אופטית משוכללת ויחידת עיבוד ממוחשבת. המצלמה מצלמת עשרות תמונות של השיניים ברצף ומתעדת אותן מכמה כיוונים, ולבסוף כל הדאטה מועברת ליחידת העיבוד של הסורק. יחידת העיבוד היא בעצם מחשב עם תוכנה ייעודית מיוחדת. התוכנה יודעת לייצר מודל תלת מימדי ממוחשב של חלל הפה של המטופל, שגם מהווה כלי אבחוני (הרופא זוכה לראות את כל התמונה מכל כיוון), וגם מאפשר לרופא לתכנן באופן מדוקדק את מתווה השיקום על כל הכרוך בכך עד ההרכבה הסופית של הכתר.

מהו כתר בסריקה דיגיטלית?
כתר בסריקה דיגיטלית הוא כתר שתוכנן באמצעות תוכנת מחשב ייעודית. בתחילה מצב השן הקיימת נסרק על ידי סורק דנטלי ואז המידע שנמצא בפורמט דיגיטלי מועבר לשלב הייצור הממוחשב (CAM). הייצור עצמו מתבצע במחרטות ממוחשבות מיוחדות שמתרגמות את העיצוב המתוכנן של הרופא לשתל מושלם. ראוי לציין שהשיטה מתאימה רק לשתלים מחומרים מורכבים כמו זירקוניה או שתלי חרסינה מונוליטית מסוג EMAX.
הסורק הדנטלי – כל היתרונות:
 תהליך ההטבעה שהיה מקובל בעבר (הכנסת סד לפה של המטופל מחומר דמוי פלסטלינה) הופך למיותר. מדובר בחיסכון של זמן, לכלוך וחוסר נוחות של המטופל.
 המצלמה האופטית והסורק הדיגיטלי מקנים יכולת תכנון עם דיוק 'על המילימטר'
 תוצאה אסתטית בעלת התאמה טבעית ואיכותית
 הסורק מותאם לחריטת הכתרים המתקדמים ביותר בשוק מסוג זירקוניה או חרסינה מחוזקת מטיפוס EMAX
 הסורק הדנטלי מאפשר גם תכנון וביצוע של ציפוי חרסינה להשלמת שן שבורה ותהליכים נוספים של שיקום הפה

את הסורק הדנטלי שחולל מהפכה בתחום 'שיקום הפה' תוכלו לפגוש במרפאות שיניים מתקדמות כמו מרפאת איי דנט (Ident) שמתמחה בטיפולי שיניים חדשניים ועתירי טכנולוגיה.

נגישות