ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא טכנולוגיה שמשמשת גם למטרות של אסתטיקה דנטלית וגם ממלא צורך פונקציונלי בשיקום הפה. רופאים מנוסים שמשתמשים בטכניקה הזו יכולים להגיע לתוצאות שקשה לדמיין וכוללות גם שחזור של חלקי שיניים שנשברו.

'מלבין' את השיניים וסוגר את המרווחים
ציפוי שיניים מתבצע באמצעות הדבקה או עיטוף של השן בשכבת חרסינה. ציפוי החרסינה מהווה גם פתרון מושלם וארוך טווח להלבנת שיניים. כאשר חלק מתכונות ציפוי חרסינה הוא עמידות לסוגים שונים של כתמים.
יתרון נוסף של ציפוי שיניים קשור לפוטנציאל שלו לסגירת מרווחים בין השיניים. כאשר אנחנו מתבגרים עצמות ושרירי הלסת שלנו עוברים שינויים (העצם בלסת מאבדת חומר, השרירים פחות אלסטיים), אחת מתוצאות הלוואי של תהליך ההתבגרות הזה היא המרווחים בין השיניים שמתרחבים. רווחים בין השיניים הם פתח לבעיות וכר פורה להתפתחות עששת. ציפוי שיניים עשוי לתת מענה אלגנטי לבעיה זו. הנפח שציפוי החרסינה מוסיף לשיניים עשוי להקטין מאוד את המרווחים. עובדה זו הופכת את הפרוצדורה לא רק לאמצעי אסתטי אלא גם לכלי שמסייע לשיקום הפה.

כלי לשחזור שיניים שבורות
הדבקות של ציפוי חרסינה הן גם דרך מומלצת לשחזר שיניים שבורות. הקטע החסר משוחזר במבנה חרסינה מיוחד ומודבק לשן באופן שמשלים אותה ונראה טבעי לחלוטין. כאן צריך לציין שדבקי השיניים של הדור החדש עמידים לשנים רבות ולא מזיקים לשן הטבעית. הטכניקות החדשות בתחום הפכו את ציפוי השיניים לטיפול שהפופולריות שלו רק עולה והאפשרויות הגלומות בו רק מתרבות.
ציפוי חרסינה דורש התמחות מיוחדת וגישה לציוד שלא קיים בכל מרפאת שיניים. לכן, כאשר ציפוי שן עומד על הפרק, מומלץ לפנות למרפאה מתקדמת, כמו למשל מרפאת איי דנט (Ident), שציפוי שיניים זה חלק מארסנל הטיפולים השגור שהיא מציעה.

לפרטים נוספים

חייגו אלינו:

לפרטים נוספים

נגישות