השתלות דנטליות – מהו שתל?

השתלות דנטליות מהוות כלי מרכזי הן באספקטים רחבים של תחום 'שיקום הפה' והן באספקטים נרחבים של רפואת שינים אסתטית.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא תחליף מלאכותי לבסיס השן או שורש השן. על פי רוב הוא יהיה עשוי ממתכת עמידה כמו טיטניום והוא מוברג לתוך הלסת. על השתל בדרך כלל יותקן כתר והתוצאה הן מבחינת הרגשת המטופל והיכולת שלו ללעוס מזון, והן מבחינת איך שהוא נתפס על ידי הסביבה היא של 'שן טבעית' ובריאה.
ההליך הרפואי במסגרתו מבצעים התקנת שתל דנטלי נקרא 'השתלה דנטלית' או 'השתלת שיניים'. קיימות היום כמה טכניקות וגישות בהשתלות שינים והפתרונות משתנים בהתאם למצב הרפואי/אסתטי אותו אמורה השתלת השיניים לשרת, האוריינטציה המקצועית של הרופא והתקציב של המטופל.
אחד היתרונות של השתלת שיניים היא שבאמצעות השיטה הזו ניתן להחליף שיניים פגומות או חסרות בלי לפגוע בשיניים אחרות. למשל, כשמשלימים או מחליפים שיניים בשיטת הגשר, נמנעים מהשתלה באמצעות השחזה של שיניים טבעיות (ולרוב זה גם כולל נטרול שלהן באמצעות טיפול שורש) והרכבה של 'גשר' שהשיניים הטבעיות 'הוקרבו' כדי לשמש לו פיגום.

השתלות שיניים עושים אצל מומחים

השתלת שיניים היא טיפול נפוץ ומבוקש. הרבה מאוד רופאים ומרפאות מציעים הרבה מאוד סוגים של השתלות שיניים. כאן חשוב לציין שהרמה של הרופאים ואיכות הטיפולים אינה אחידה. כדי שהשתלת שיניים תצליח צריך רופא מנוסה שמשתמש בשתלים וכתרים איכותיים וצריך מרפאה מתקדמת כמו מרפאת איי דנט (Ident), שתספק סביבת עבודה מתאימה עם צוות פרה רפואי מיומן וציוד ייעודי לביצוע פרוצדורות מורכבות של השתלות דנטליות.

לפרטים נוספים

חייגו אלינו:

לפרטים נוספים

נגישות