השתלת שיניים ממחושבת

אחד הטיפולים החדשניים שהכירורגיה הדנטלית הזעיר פולשנית הציגה – הוא השתלת השיניים הממוחשבת. האבולוציה של השתלות שיניים עברה כברת דרך ארוכה. בהתחלה נאלצו משתילי השיניים להסתמך רק על צילום רנטגן דו מימדי והניסיון הקליני שלהם. בהמשך עמד לרשותם גם מכשיר ה-CT שאיפשר להם לקבל חיתוך שכבתי של חלל הלסת. היום, כשהשתלות שיניים ממוחשבות הן כבר חלק מהפרקטיקה, האבולוציה הזו מתקרבת לשלב הסופי.

מהי 'השתלה ממוחשבת'?
תכנון מוקדם של השתלת שיניים במחשב מאפשר תוצאה אופטימלית בטיפול ומאפשרת לזהות בשלב המודל בעיות או פרמטרים שלא נלקחו בחשבון בתכנון המוקדם.
תהליך השתלת שיניים ממוחשבת מתחיל בלקיחת מידות מדויקות ואיסוף נתונים שמהם יופק מודל מפלסטיק שייוצר בטכניקה של הדפסת תלת מימד. על המודל הזה מתכננים את המתווה הטיפולי לשיקום הפה (מיקום השתלים וצורת הכתרים) ובוחנים אותו בתוך הפה של המטופל – באמצעות בדיקת CT. צילום ה-CT עם המודל מועבר לתוכנת מחשב ייעודית שמדמה באופן מדויק כיצד תיראה כל המערכת החדשה אחרי ההשתלה והשיקום. ההדמיה הזו מאפשרת לעשות מקצה שיפורים ולדייק מאוד את התוצאה הסופית לכדי תוצאה אופטימלית. בהמשך על בסיס המודל יורכב סד כירורגי מפלסטיק שהופך את התקנת השתלים לקלה ומדויקת.
השתלת שיניים ממוחשבת כמעט תמיד תשיג טובות יותר מהשתלה 'רגילה', מקצה השיפורים והדיוק שהטכניקה מאפשרת עושה את ההבדל בין 'טוב מאוד' ל'מושלם'.

מה היתרונות?
השתלות שיניים ממוחשבות משפרות את הפרוצדורה בעוד צורה משמעותית: הדיוק הרב והעבודה בטכניקה נקייה של מיקרוכירורגיה (זעיר פולשנית) מייצרים פחות טראומה ונזק היקפי – פחות נפיחות, פחות דלקות וצלקות. או במילים אחרות – תהליך ההתאוששות והשיקום מניתוח השתלת שיניים ממוחשב הרבה יותר מהיר וקל מאשר בהשתלת שיניים רגילה.

נסכם:
 תוצאה הרבה יותר מדויקת.
 התאוששות מהירה בלי דימומים.
 אין חתכים, תפרים וצלקות.
 עבודה עם סד כירורגי מותאם מראש.
מידע נוסף על השתלות שיניים ממוחשבות תוכלו לקבל בקליניקה המתקדמת של איי דנט (Ident), שבין היתר, מתמחה בביצוע השתלות שיניים ממוחשבות.

נגישות