אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית הקרויה גם 'רפואת שיניים אסתטית', הינה ענף רחב ברפואת השיניים הכולל כמה תחומי התמחות. בהרבה מובנים המונח 'רפואת שיניים אסתטית' מתייחס לשינוי תפיסתי רחב של תחום רפואת השיניים שבעבר התייחס לבעיות רפואיות והקלה על כאבים ותפקוד פיזי, והיום יותר ויותר משרת מטרות שעיקרן אסתטי.

באלו תחומי התמחות נוגעת רפואת שיניים אסתטית?
1. הלבנת שיניים – גוון שיניים לבן וטבעי הוא מטרה נחשקת של מיליוני מטופלים בעולם וטיפול הלבנת שיניים נחשב לטיפול קלסי בתחום האסתטיקה הדנטלית. קיימות כמה שיטות להלבנת שיניים, רובן מתבססות על חשיפת השן לחומרי הלבנה בריכוזים משתנים.
2. ציפוי חרסינה – יש מי שכוללים את הטיפול הזה במסגרת טיפולי ההלבנה, אבל ציפוי שיניים זו קטגוריה בפני עצמה שדורשת התמחות מיוחדת. בנוסף, ציפוי חרסינה נחשב לפתרון היברידי, כי הוא נותן מענה לא רק להלבנת שיניים אלה מספק גם מענה לאנשים שסובלים מרווחים בשיניים.
3. שיקום פה – תחום רחב של טיפולים שמטרתו להשלים שיניים באמצעות גשרים ושתלים. למרות ש'שיקום פה' נדרש גם מסיבות רפואיות (הצורך במערכת שיניים מלאה ומתפקדת חיוני ללעיסה תקינה), עיקר הפונים לטיפולים מסוג זה עושים זאת ממניעים אסתטיים.
4. אורתודנטיה – כשזה מגיע לשיניים אחד המפתחות האסתטיים ל"חיוך מושלם" הוא סט אחיד של שיניים מאוזנות. אצל רבים מאתנו זה לא המצב. פעם טיפולים אורתודנטיים היו מקובלים בעיקר אצל ילדים ובני נוער. היום בזכות שיטות מתקדמות שמבטיחות דיסקרטיות כמו 'גשר שקוף' ו'סמכים סמויים', גם מבוגרים רבים נעזרים בשירותיהם של אותודנטים.

כאמור, רפואת שינים אסתטית הינה תחום רחב המתפרש על פני התמחויות שונות ועדיין העובדה שנקודת המוצא הטיפולית נובעת מצורך אסתטי אצל המטופל מכתיבה פנייה אל מרפאה בעלת גישה שירותית ומקצועית שפועלת בהתאם לעקרונות האסתטיקה הדנטלית, כמו למשל מרפאת IDENT.

רופאי שיניים שאמונים על רפואת שיניים אסתטית צריכים להיות לא רק רופאים מעולים בהבט הטכני המקצועי והאנושי – הם צריכים להיות גם בעלי חוש אסתטי. כיכשזה מגיע לאסתטיקה דנטלית למומחים הטובים באמת יש טאצ' של אמנים. אלו בדיוק סוג הרופאים שתמצאו ב-IDENT, שגם מספקת להם תנאי עבודה ייחודיים הכוללים:

  • קליניקה מודרנית עם חדרי טיפול וניתוח מתקדמים
  • ציוד דימות מתקדם
  • רפואת שיניים ממוחשבת
  • צוות פרה-רפואי מיומן
נגישות